Yüzdeki kırışıkların ve sarkmaların azaltılmasında, hacim sorunlarının çözülmesinde ve asimetrilerin düzeltilmesinde kullanılır. Yüz hatlarını ortaya çıkarır. Ameliyatsız yüz germe veya sıvı yüz germe işlemi olarak da bilinir.

Dudaklara hacim ve şekil vermek, göz altı çukurlarını düzeltmek, yanaklara hacim vermek, göz ve ağız çevresindeki kırışıkları gidermek, şakaklara hacim vermek, burun kenarlarındaki çizgileri gidermek, burna şekil vermek, çeneye hacim ve şekil vermek için uygulanır.

En çok hyaluronik asit dolgular kullanılır. Ciltte su tutarak nem ve hacim verir. Etkisi 2-3 hafta sonra belirginleşir. Kalıcılığı uygulandığı bölgeye göre değişmekle birlikte 6-18 ay sürer.

Öncesinde lokal anestezik krem sürülür. İnce uçlu iğnelerle veya kanül denilen özel iğnelerle yapılır. İşlem 20-30 dakika sürer. İşlem sonrası hafif şişlik ve morarmalar oluşabilir. Buz uygulaması yapılabilir.

İşlem sonrası duş alınmamalıdır. Hamam ve saunaya gidilmemelidir. İlk 2-3 gün ağır spordan kaçınılmalıdır. Makyaj yapılmamalıdır, Masaj uygulamaktan kaçınılmalıdır. Alkol alınmamalıdır.